Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Życie z epileptykiem

Życie z epileptykiem

Niedawno dowiedziałam się, że mój chłopak, z którym planuję wziąć ślub, ma epilepsję. Padaczka to poważna choroba, której nie da się ukryć przed innymi. Czy z epileptykiem można spokojnie, normalnie żyć, nie martwiąc się ciągle o to, że w każdej chwili, w dowolnym miejscu może dostać ataku?














Sue 2011-01-08, 00:04

Oczywiście z epileptykiem można żyć. Im więcej dowie się Pani o tej chorobie, tym łatwiej będzie Pani mu pomóc. Wszystko zależy od typu padaczki, częstości napadów i długości leczenia. Trzeba być jednak przygotowanym, że napad może wystąpić w każdej chwili.

neuron 2011-01-09, 12:58

Skoro jesteście już na etapie planowania ślubu, to chyba świadczy o tym, że choroba Twojego chłopaka nie jest specjalnie uciążliwa...

Jan 2011-01-19, 23:02

Witam ja zyje z kobieta chora na epilepsje zycie z takim czlowiekiem nie jest latwe ale da sie przezyc z taka osoba chociaz jest bardziej nerwowa i szybciej wybucha uwazajcie nie denerwujcie takiej osoby bo moze sie to skonczyc napadem pozdrawiam

KRZYS Z KEDZIERZYNA 2015-04-09, 16:45

Życie z epileptykiem może być doskonałe.Najważniejsze jest zrozumienie i tolerancja możliwych słabszych chwil człowieka z epi.Pamiętać należy że nikt nie jest ideałem i ,,najwspanialsze*okazy zdrowia wcale nie są lepsze od człowieka z epilepsją.Większa wiedza na temat epilepsji pozwala na zrozumienie takich osób.Należy tylko się odważyć.

Nokian 2015-04-12, 09:22

Mój mąż ma epilepsje, bywa ciężko i są chwile grozy. Ale powoli się z tym oswoiłam. Teraz pojawiła się nowa szansa idziemy na wizytę do gamma knife w Warszawie, czytałam kilka artykułów o ich sposobie leczenia i o tym, że daje szanse na normalne życie.

Kasia 2015-04-28, 11:35

Synek Lek Depakine brał ok 10 miesięcy bez rezultatu a nawet jego stan się pogorszył, długie branie leku doprowadziło do tego, że dziecku tak drżały rączki, że nie mogło utrzymać nawet kubeczka z piciem, nie wspomnę o myciu ząbków - straszny widok. Z mężem zdecydowaliśmy się na wsparcie leczenia CBD i po 2 miesiącach stosowania już widzimy małą poprawę ataki nie są tak częste , rączki nie trzęsą się. Kupiliśmy w Konopnej Farmacji w Poznaniu na ul Ratajczaka 33 jestemsy z Piły wiec następnym razem zamówiliśmy z ich sklepu internetowego https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/17-konopny-ekstrakt-cbd-6.html POLECAM !!

weronika 2017-05-16, 13:26