Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zwyrodnienia kręgosłupa lędźwiowego i esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowego

Zwyrodnienia kręgosłupa lędźwiowego i esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowego

Wykonane w sekwencjach FSE, fr FSE w obrazach T1 i T2-zależnych uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L3-L4, L4-L5 , L5-S1 z towarzyszącym obniżeniem ich wysokości. Uwypuklenie krążka L3-L4 typu bulging modelujące worek oponowy.
Protuzja krążka międzykręgowego L4-L5, L5-S1 pośrodkowa powodująca kompresję worka oponowego. Wnikanie materiału zwyrodniałego krążków L3-L4, L4-L5, L5-S1 do dolnej części otworów międzykręgowych z następczym modelowaniem nerwów L3,L4,L5. Esowate skrzywienie kręgosłupa Th-L. Zmiany wytwórcze na przednich, tylnych i bocznych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych. Torbiel oponowa kości krzyżowej o wymiarach
4,4 x 1,3 cm. Ostatnio odczuwam silny ból kości biodrowej promieniujacy do łydki oraz uczucie ogromnego ciężaru na odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Dorota 2011-05-15, 19:20

W opisie przedstawiono wiele zmian zwyrodnieniowych. W zasadzie należy skonsultować się z neurochirurgiem odnośnie dalszego postępowania. Możliwe, że będzie to operacja. Można także spróbować najpierw rehabilitacji i leczenia przeciwbólowego, choć nie usunie to problemu i przyczyny dolegliwości.

neuron 2011-05-16, 15:12