Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zwyrodnienia kręgosłupa, fenestracja, przepukliny i wypukliny lędźwiowe a zdolność do pracy

Zwyrodnienia kręgosłupa, fenestracja, przepukliny i wypukliny lędźwiowe a zdolność do pracy

Mam problem z kręgosłupem od ładnych paru lat. Jestem na lekach przeciwbólowych (narkotycznych) podawanych najczęściej w ostatnich stadiach raka. jestem po dwóch operacjach jednej odcinaka szyjnego i odcinka lendzwiowego. Miałem przez kilka miesięcy rentę jednak mi się skończyła i nie przyznano mi kolejnej właśnie odwołuje się do sądu pracy. Bule są nie do zniesienia. Kilka dni temu miałem kolejny rezonans magnetyczny jego wynik to :
Stan po lewostronnej fenestracji na poziomie L4/L5 i L5/S1 (brak danych klinicznych). Na poziomie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 znajduje się pośrodkowo-lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego o grubości około 5mm. Na wysokości L4/L5 uwidoczniono pośrodkow- prawoboczną przepuklina jądra miażdżystego podobnej wielkości. Obie zmiany modelują worek oponowy zwężają zachyłki bocznego kanału kręgowego po stronie lateralizacji. Wszystkie uwidocznione krążki międzykręgowe są spłaszczone w efekcie zmian degeneracyjnych. Tylno-lewoboczny zarys worka oponowego w badanym obszarze jest zniekształcony przez bliznowate zmiany pooperacyjne.
Płaskie zdegenerowanie wypukliny jądra miażdżystego wykazano na pozostałych poziomach badanej części kręgosłupa. W centralnej i przedniej części trzonu kręgu L3 obecny jest naczyniak o wymiarach około 3 x 2,5cm. Wykazano ponadto wzmożoną intensywność sygnału w T1 T2 z trzonów górnych kręgów lędźwiowych charakterze charakterze zwyrodnienia tłuszczowego szpiku kostnego. Struktury wewnątrz kanałowe są prawidłowe.
Moje pytanie jest takie czy ja jestem zdolny do pracy? Bo według lekarzy (nie orzeczników ZUS) nie jestem. Czy taki wynik rezonansu o tym może świadczyć?
Życząc wszystkim czytelnikom zdrowia, czekam na opinie.

Leonard 2011-03-04, 15:05

W samym opisie wyniku MR nie ma większych zmian, które wskazywałyby na niemożność wykonywania pracy. Jednak na podstawie samego wyniku badania obrazowego nie mogę powiedzieć czy jest Pan zdolny do pracy czy nie. Najważniejsze jest badanie przedmiotowe. Dodatkowo jest Pan po dwóch operacjach, co też ma istotne znaczenie. Rozumiem, że lekarz wydał opinie, że nie jest Pan zdolny do pracy, natomiast lekarz orzecznik nie widzi przeciwwskazań?

neuron 2011-03-04, 17:29

Tak! Lekarze wydają opinie, iż nie jestem zdolny do proacy. A lekarze orzecznicy też mówią, że nie jestem zdolny do pracy, ale potem w opinii piszę coś innego! Miałam tekże nie cały rok temu miedokrwienie mózgu, (w szpitalu zwane udarem). Mam też dodatkowo nadciśnienie tentnicze oraz cukrzyce, więc lecze się u kilku specjalistów.
Z pozdrowieniami

Leonard 2011-03-06, 11:36

Lekarze ZUS - to bandyci a biegli sądowi ich wspierają. 3 lata się sądzę po 2 operacjach kręgosłupa, doszedł nowotwór złośliwy zawiniony przez debila - ginekologa który wmawiał mi, że objawy jakie miałam to norma. A nowotwór jak juz był to mógł być łagodny. Przez mój upór jestem po operacji, 25 radioterapiach i 2 brachyterapiach a renty jak nie dają tak nie dają. Uważam, że stres spowodowany walka z ZUS - em rowniez wpłyną na powstanie raka ponieważ ból jaki mam jest okropny, kilka razy dziennie płacze ponieważ nie rozumiem takiej niesprawiedliwości. 28 lat byłam rehabilitacja w oddziałach ( interna- udary i ortopedia - wymiana stawów i tam się dorobiłam kalectwa. Choroby zawodowej nie ma w mojej pracy a pracowałam, jak na małą kobietę b.ciezko. Pozdrawiam.

Urszula 2015-01-27, 15:01

Pani Urszulo mam ogromna prośbę . Bardzo proszę o kontakt . Mam dużego naczyniaka bogatotłuszczowego w trzonie kręgu ,zaburzenia krążenia i cierpię z powodu bolu . Nie wiem juz jak sobie z tym radzic . Czekam na wizytę u neurochirurga ale to jest pól roku niepewności . Jestem słaba i zle sie czuje . 790795481Prosze o kontakt

Katarzyna 2016-02-04, 15:51