Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Żółtawy płyn z rany po operacji wszczepienia implantu w kręgosłup lędźwiowy

Żółtawy płyn z rany po operacji wszczepienia implantu w kręgosłup lędźwiowy

Witam,
w skrócie 25.10.2011 miałam wstawiony implant in swing w odcinku L4L5, przepuklina została (tak było najlepiej według lekarza ,który mnie operował), wszytko było dobrze do momentu aż z rany po operacji (z 2 miejsc) zaczęło się coś sączyć żółtawego, miałam pobierany wymaz i wyszło że mam gronkowca złocistego MSSA (brałam Cipronex i Rifampicyne), rana się zagoiła po miesiącu. Potem miesiąc miałam spokoju nic się z rana nie działo,zrobiła się blizna i tu nagle po miesiącu nagle znowu zrobiły 9otworzyły) się 2 dziurki z których zaczął wypływać płyn żółtawy i troszkę tak jakby zielonkawego. Miałam pobrany wymaz (czekam na wyniki), oraz zrobiłam MR oto wynik:

stan po operacji wyrostka kolczystego L5? w obszarze lokalizacji wyrostka kolczystego L5 widoczny jest implant.
Rozległy obszar zmian pooperacyjnych w tkankach przykręgosłupowych od L4 do L5 ,w obrębie których wykazano silne wzmocnienie kontrastowe. Przetoka skórna / nie zagojony kanał dojścia operacyjnego na tym poziomie.

Czy może ktoś to przetłumaczyć,czy tam jest jakieś zapalenie kości,co to znaczy rozległy obszar zmian pooperacyjny w tkankach przykręgosłupowych - co to oznacza? Czy trzeba będzie usunąć ten implant,czy wystarczyłoby jakoś oczyścić tą ranę? może to znowu gronkowiec? Proszę o pomoc, mój lekarz wyjechał,wraca w przyszłym tygodniu,a Ja już psychicznie wariuje,bo tyle to się wszystko ciągnie że szkoda już gadać:( ,myślałam że już będzie tylko lepiej odkąd rana się zagoiła i nic nie leciało z niej. Mam 28 lat i 4 letnią córeczkę i już psychicznie wysiadam. Bardzo proszę o pomoc i jakąś radę co robić dalej.

Olga 2012-01-07, 11:01

Doszło do zakażenia gronkowcem i pewnie wczesniejszy stan zapalny nie uległ wygojeniu. Opis sugeruje zmiany pooperacyjne ze stanem zapalnym i przetoką, czyli kanałem od miejsca operacji do powierzchni skóry, w którym znajduje się treść ropna. Należy oczyścić ranę i rozważyć usunięcie implantu. Należy pilnie skonsultować się z kliniką gdzie wykonano operację.

neuron 2012-01-13, 19:44