Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zniesienie lordozy szyjnej oraz dyskopatyczne uwypuklanie tarcz w obręb kręgów

Zniesienie lordozy szyjnej oraz dyskopatyczne uwypuklanie tarcz w obręb kręgów

Badanie RTG kręgosłupa wykazało u mnie zniesienie lordozy szyjnej z dyskopatycznym uwypuklaniem tarcz międzykręgowych w obręb kręgów szyjnych oraz nieznaczne dziobki kostne na tylnych krawędziach trzonów kręgów szyjnych. Mam od kilku tygodni ból całej ręki (ale głównie ramienia), łopatki i szyi. Lekarz dał mi skierowanie na rehabilitację, ale wyjaśnił mi, czy jestem bardzo chora. Jaki jest mój stan?














Madzia90 2011-06-01, 12:41

Są to zmiany zwyrodnieniowe właśnie do leczenia rehabilitacją. Nie jest to na tyle poważne, aby musiał interweniować chirurg, ale należy działać już zapobiegawczo, hamować postęp choroby.

neuron 2011-06-04, 09:42

Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z redukcją przedniej rezerwy płynowej. cechy częściowej dehydratacji krążka międzykręgowego C5/C6 z tylnym uwypukleniem jego zarysu z widocznym modelowaniem worka oponowego, oraz brzusznych korzeni rdzeniowych na tym poziomie. wymiar AP kanału kręgowego na tym poziomie wynosi 12 mm. w widocznym zakresie rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. z góry dziękuje za odpowiedź.

Andrzej 2013-08-28, 18:40