Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zniesienie lordozy i powięzadłowe protuzje tarcz międzykręgowych na poziomie szyjnym

Zniesienie lordozy i powięzadłowe protuzje tarcz międzykręgowych na poziomie szyjnym

Proszę o wytłumaczenie TK- zniesienie fizjologiczne lardozy z nieco kyfotycznym ustawieniu odcinka C3- C6. W odcinku C-4- C7 powięzadłowe protuzje tarcz międzykręgowych poweodujące wspólnie z kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa zmniejszenie przestrzeni płynowei przedrdzeniowej , szerokość kanału kręgowego w wym. ok.9 mm.
Jakie sposoby są na leczenie takich dość przyznam dokuczliwych dolegliwości.














Anna 2011-03-27, 18:56

Najlepiej ostatecznie skonsultować się z lekarzem, który zlecił badanie. Nie można na chwilę obecną wykluczyć operacji, ważne są występujące dolegliwości i ich nasilenie. Na początek może to być jednak rehabilitacja.

neuron 2011-03-28, 19:04

Własnie przechodzę odrtrucie po przedawkowaniu leków przepisanych przez lekarza. Ból jest niemiłosierny.Promieniuje do prawej ręki aż do nadgarstka. Nie wiem jak to nazwać, ale ręka robi się tak bardzo ciężka,aż trudno ją podnieść sądzę,że długo tak nie wytrzymam. Rehabilitację przeszłam rok temu oraz leczenie, które przyniosło efekt a teraz już 1,5 m-ca tak się męczę.Myslisz, że operacja jest w tym wypadku konieczna. A co myślisz o rezonansie ? Może on pokaże lepiej od TK co sie tam stało. Nawet nie wiem jakie są terminy na renozans.

Anna 2011-03-28, 20:15