Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zniesienie fizjologicznej krzywizny odcinka szyjnego kręgosłupa

Zniesienie fizjologicznej krzywizny odcinka szyjnego kręgosłupa

Proszę o wyjaśnienie wyniku badania Mr odcinka szyjnego kręgosłupa. Wiem ze mam zniesienie krzywizny kręgosłupa, ale niepokoją mnie objawy drętwienie nóg i rąk , bóle głowy, zawroty, omdlenia, pogorszenie wzroku i ogólne osłabienie.

oto wynik mojego badania:

Zniesienie fizjologicznej krzywizny odcinka szyjnego kręgosłupa.
Nieco obniżona wysokość trzonu C6 z obszarem podwyższonego w obrazach T1 i T2-zaleznych sygnału części górnej trzonu - zmiany degeneracyjne? pourazowe??
Obniżona w obrazach T2-zaleznych intensywność sygnału krążków międzykręgowych C5-6 i C6-7, świadczą o ich dehydratacji.
Na poziomie C5-6 szerokołukowe i lewostronne lateralizujące uwypuklenie krążka międzykręgowego, krążek wpukla się w obręb kanału kręgowego na głębokość 4 mm, modeluje worek oponowy i rdzeń kręgowy. Bark rezerwy płynowej kanału kręgowego na tym poziomie.
Na poziomie C6-7 niewielkie szerokołukowe uwypuklenie krążka międzykręgowego na głebokość 2.6 mm

Agnieszka 2012-08-03, 12:00

Można jeszcze rozważyć wykonanie CT głowy. Przy takim obrazie MR możliwe jest występowanie drętwiania kończyn, bólów czy zawrotów głowy.

neuron 2012-08-08, 13:11