Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zniekształcenie blaszek granicznych trzonów kręgowych przez guzki Scmorla

Zniekształcenie blaszek granicznych trzonów kręgowych przez guzki Scmorla

Stan po stabilizacji miedzywyrostkowej na poziomie zwężonej nieregularnej szpary m-k L3/L4
Zniekształcenie blaszek granicznych trzonów kręgowych przez guzki Scmorla najwieksze na poziomach L3-L4-L5.
Tendencja do przodozmyku tzronu kręgowego L5 z niewielką centralną protruzja krążka m-k L5/S1 niepowodującą ucisku struktur wewnatrzkanałowych.
Mała centralna dokanałowa protruzja krążka m-k L3/L4 z odksztalceniem więzadła podłużnego tylnego ,bez kompresji korzeniowej.
Poza tym kanał kręgowy wolny bez istotnej stenozy.
Stożek rzdeniowy nieuciśniety o prwidlowej intensywności sygnalu.
Zabieg miałem 28 września 2010 r.
I odczuwam bóle na dole w kregosupie ledzwiowym na samym dole.i czasami lewa mi dretwieje. Rehabilitacje kożystam praktycznie cały czas.Nie wiem czy czsami od tego ledzwiowego moze mi promieniowac na piersiowy . Prosze o radę.Co jeszzce z tym mozna zrobić.

Władek 2011-08-19, 10:09

W badaniu nie uwidoczniono ucisku na korzenie nerwowe, jak wynika z opisu. Najlepiej skonsultować się z neurochirurgiem osobiście. Rehabilitacja przestaje przynosić efekty. Może należy rozważyć kolejną operację.

neuron 2011-08-21, 21:35

U mnie było zastosowano leczenie operacyjnie odbarczanie otworów i przestrzeni L3/L4 stabilizacja miedzywyrostkowa przy pomocy implantu In Swing No 8. Co to za implant.CZy od tego moze bolec kregosup ledzwiowy promieniujacy do piersiowego. Prosze o odpowiedz.

Aha . Ja odczuwam ból jak wstane z rana jakby sztywnienie jak stoje z a długo i czasami siedzenie i zaś w ciagu dnia przenosi sie na odc. piersiowy.Tak mis ie wydaje że ból z odc. lezdwiowego przenosi sie na odc. piersiowy.Gdy leże to bólu nie odzcuwam. Cała noc moge przespać. Gorzej w ciagu dnia.Muszę coś z tym zrobic aby wrócić do pracy.Co pan na to na ten implant Może dawać jakies dolegliwosci.

Czy to moze być wina implantu.JA miałem zastosowane leczenie operacyjne odbarczanie otworów i przestrzeni L3/L4 stabilizacja miedzywyrostkowa przy pomocy implantu In swing No 8.Że mam takie dolegliwości.

Wladek 2011-08-22, 10:53