Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmniejszenie lordozy lędźwiowej i zwyrodnieniowa przebudowa blaszek granicznych

Zmniejszenie lordozy lędźwiowej i zwyrodnieniowa przebudowa blaszek granicznych

Proszę o interpretacje wyniku rm. zmniejszenie fizjologiczne lordozy lędzwiowej w obrazach t2 zależnych obniżenie poziomu sygnału z jąder miażdżystych tarcz międzkręg.L4/L5 IL5/S1. Na poziomie L4/L5 cech przepukliny brak szerokość kanału kręgowego zachowana,przebieg korzeni prawidłowy. Na poziomie L5/S1 uwypuklenie tylnej krawędzi tarczy międzykręgowej bez cech ewidentnego ucisku worka oponowego i korzeni nerwowych.Niewielki odczyn zwyrodnieniowy w stawach międzykręgowych na w/w poziomach.Zwyrodnieniowa przebudowa blaszek granicznych dolnejL4 i górnejL5.poziom sygnału z rdzenia kręgowego w badanym odcinku zachowany.nadmieniam ze ból nadal mi towarzyszy nie mogę dobrze się wyprostowac jestem pochylona i lekko skrzywiona na prawa strone,prosze o pomoc w odczytaniu wyniku nim udam się do lekarza

małgorzata 2011-02-24, 15:32

W badaniu cech istotnej dyskopatii nie stwierdza się, poza niewielkim uwypukleniem krążka międzykręgowego. Opisane zmiany wskazują jednak na zwyrodnienie kręgosłupa, co jest najpewniej wynikiem bólu i nieprawidłowej wymuszonej postawy ciała. Z wynikiem należy skierować się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki oraz skieruje na rehabilitację.

neuron 2011-02-26, 22:22

Mr kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego.

Spłycona fizjologiczna lordoza odcinka lędźwiowego poziome ustawienie kości krzyżowej. niewielki zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach od poziomu L1 L2 do L4 L5 powodują impresję na tylną powierzchnie worka oponowego w okolicach górnej blaszki granicznej trzonu L2 obecne drobne ogniska stłuszczenia. Nieznaczne centralne dokanałowe uwypuklenia krążków m-kręgowych bez istotnego ucisku na worek oponowy. Na poziomie L2S1 w okolicy lewego stawu m-kręgowego drobna torbiel średnicy 5mm

Aneta 2014-01-12, 14:34