Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze w stawie szczytowo-obrotowym oraz w stawach międzywyrostkowych szyjnych

Zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze w stawie szczytowo-obrotowym oraz w stawach międzywyrostkowych szyjnych

Proszę napisac co może mi dolegac na podstawie wyniku tk.zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, zmiany zwyrodnieniowe-wytwórcze w stawie szczytowo-obrotowym oraz w stawach międzywyrostkowych c3/c4,c4/c5 po stronie lewej i c4/c5 po stronie prawej.














JOLANTA 2012-01-04, 12:26

Opisano zmiany zwyrodnieniowe, najlepiej udać się na rehabilitację i fizykoterapię. Jeśli występują objawy sugerujące ucisk struktur nerwowych najlepiej wykonać także MR.

neuron 2012-01-04, 21:46

Chodzi o to że drętwieją mi w nocy obie ręce,a w dzień często tracę czucie w dłoniach np. wypada mi talerz z ręki nie mogę obrac jajka czy chwycic prawidłowo nóż bo mi wypada ,a MR.nie mogę wykonac bo mam szwy metalowe w płucach pytam czy taki wynik TK.może powodowac takie obiawy

JOLANTA 2012-01-04, 23:13

W zasadzie w CT nie wyjaśniono dokładnej przyczyny dolegliwości. Faktycznie nie można wykonać MR w takiej sytuacji. Drętwienie w nocy może wynikać z pozycji podczas sapania. Warto zatem skonsultować się jeszcze z neurochirurgiem.

neuron 2012-01-05, 21:17