Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego a mrowienia w ręku i szyi

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego a mrowienia w ręku i szyi

Bardzo prosze o pomoc co mam dalej robić. Bardzo boli mnie kręgosłup szyjny. Ból przechodzi do barku i ręki. Odczuwam mrowienie w szyi i ręku. Lekarz zlecił wykonanie rezonansu. Wynik brzmi: Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej w pozycji badania. Na poziomie C3/C4 osteofity na tylnych i bocznych krawedziach sąsiadujacych trzonów kręgowych po stronie prawej oraz odpowiadająca im prawostronna szerokopodstawna wypuklina krążka m/k uciskają worek oponowy i nieco zwężają wejście do prawego otworu m/k. Podobnie na poziomie C4/C5 mniejsze osteofity , także po stronie prawej, uciskają worek oponowy. Na poziomie C5/C6 masywne osteofity na tylnych i bocznych krawędziach sasiadujących trzonów kręgowych, wieksze po stronie lewej oraz odpowiadajaca im szerokopodstawna wypuklina krazka m/k, powoduja ucisk worka oponowego, redukcje rezerwy płynowej kanału kręgowego oraz przewężają lewy otwór m/k. Poza tym otwory m/k o zachowanej szerokości. Zmiany zwyrodnieniowo-wytw w stawach m/k. Uwidocznione trzony kregowe o prawidłowym sygnale w badaniu MR. Pogranicze czaszkowo-szyjne w normie.
Lekarz przepisał mi ketonal i powiedzial tylko ze musze pogodzic sie z tym ze lepiej nie bedzie a wrecz bedzie sie pogorszac. Mam 45 lat i boje sie co bedzie za pare lat

Urszula 2012-06-22, 12:37

Proponuję udac się do innego lekarza.Byłam w bardzo podobnej sytuacji i efekt końcowy to operacja , a można było temu zapobiec.

Katerinka 2012-06-22, 21:12