Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych od C3 do C7

Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych od C3 do C7

Przedstawiam wynik rezonansu magnetycznego [MR] - Stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych c3/c4 , c4/c5 , c5/c6 i c6/c7 w postaci ich dehydratacji z następowymi centralnymi,dokanałowymi wypuklinami,szerokości po 3mm na poziomach c5/c6 i c6/c7 oraz szerokości po 2mm na poziomach c3/c4 i c4/c5,uciskającymi worek oponowy z możliwym uciskiem korzeni nerwów rdzeniowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na poziomie c3/c4 wynosi 12,5mm . c4/c5 12mm . c5/c6 11,5mm. c6/c7 11,5mm. Zniesiona jest fizjologiczna lordoza szyjna. Sygnał rdzenia kręgowego jest prawidłowy,bez cech mielopatii. Proszę mi powiedzieć co to dla mnie oznacza.

Małgorzata 2012-04-13, 22:30

Kto Ci dał skierowanie ? udaj się do neurochirurga (
po 3mm na poziomach c5/c6 i c6/c7 oraz szerokości po 2mm na poziomach c3/c4--- to źle wygląda ) miałam coś podobnego , ręce drętwieją ? u mnie skończyło się operacją . Udaj się jednak do specjalisty tzn. neurochirurga.
pozdrawiam powodzenia

iwa 2012-04-14, 16:13

Skierowanie dał mi neurolog , wizytę mam u niego na 26 kwietnia i pewnie pokieruje mnie dalej . Piszesz o drętwieniu rąk ,mi już drętwieje twarz , nogi,mam problemy ze wzrokiem a wymieniać można by wiele. Bardzo dziękuję za opis swojej choroby,myślę że poeracja Ci pomogła

Małgorzata 2012-04-15, 17:07

Wskazana jest jak najbardziej wizyta u neurochirurga pod kątem leczenia operacyjnego. Zmiany są wielopoziomowe, zatem także niezbędna będzie rehabilitacja. Zaburzenia widzenia, drętwienie twarzy może wymagać przynajmniej CT głowy.

neuron 2012-05-20, 16:58