Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L3-4 i L4-5 i L5-S1

Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L3-4 i L4-5 i L5-S1

Odebrałam wynik rezonansu i nie mam jasnej odpowiedzi.Od 10 m-cy odczuwam ogromny ból,leki nie pomagają a wynik rezonansu brzmi:
Badanie wykazuje zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L3/4 i L4/5 i L5 S1 w postaci:-ich dehydratacji,
-centralnej wypukliny pierścienia krążka włóknistego L3/4 wielkości 2mm,powodujący nieznaczny ucisk na worek oponowy i zwężenie obu otworów międzykręgowych ,oraz -paracentralnie-prawobocznych wypuklin pierścieni włóknistych krążków L4/5 i L5/S1wielkości odpowiednio 3 i 2 mm,powodujących ucisk na worek oponowy i zwężenie otworów międzykręgowych po stronie prawej.
Wypuklinie L3/4 i L5/S1 towarzyszy pęknięcie pierścienia włóknistego.
Na poziomie S3 widoczne torbiele Tarlova o śr 8mm.Obecności innych zmian patologicznych poza szpikowymi odczynami zwyrodnieniowymi w trzonie VL5 nie wykazano....
Dodam że mam brak czucia w opuszkach palców,ból uda i kolan.
Bardzo proszę info jak to rozumieć,będę wdzięczna za odp

Iza 2011-11-29, 17:39

Opisano dyskopatię, z uciskiem na worek oponowy i prawdopodobnie korzenie nerwowe. Stąd objawy. Poza tym torbiele Travolta.
http://torbieletarlova.populus.org/rub/1
Taki wynik powinna Pani skonsultować z neurochirurgiem. Rehabilitacja może nie przynieść wystarczającego efektu.

neuron 2011-12-01, 21:12