Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany zwyrodnienia w postaci dehydratacji krążka międzykręgowego

Zmiany zwyrodnienia w postaci dehydratacji krążka międzykręgowego

Mam pracę siedzącą i coraz częściej nawracające silne bóle okolic lędźwiowych oraz obu nóg i stóp.Z wyniku RM wynika , że
1.zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowych L4/5 w postaci jego dehydratacji z następowym umiarkowanym obniżeniem wysokości oraz centralnej przepukliny krążka międzykręgowego , wielkości 7 mm ,powodującej ucisk worka oponowego ,niewielkie zwężenie zachyłków bocznych z przewagą strony lewej oraz modelowanie lewego korzenia rdzeniowego,z następową stenozą kanału kręgowego do ok. 9 mm.Więzadła żółte na powyższym poziomie pogrubiałe do 5 mm.
W trzonach VTh9 i VL2 widoczne drobne ogniska tłuszczowej degeneracji Szpiku.
Poza tym ,obecne zmiany zwyrodnieniowe w postaci wyrośli kostnych krawędzi trzonów , z tendencją do tworzenia mostów kostnych na poziomie Th9/10.
Powinnam się z tym wynikiem wybrać do neurochirurga , ale to potrwa trochę czasu a bardzo się stresuję co dalej , czy mam chodzić na ćwiczenia , co robić jak bardzo boli i nie mogę chodzić.Proszę o rozszyfrowanie tego wyniku.Pozdrawiam

Aneta 2014-03-21, 15:41