Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Zmiany zlokalizowane w skroni lewej w EEG dziecka a padacza

Zmiany zlokalizowane w skroni lewej w EEG dziecka a padacza

Witam, jestem mamą 5 letniego chłopca. Kilka dni temu odebrałam wynik badania EEG. Chciałabym bardzo prosić o wytłumaczenie co to oznacza, jest podejrzenie padaczki, ale pan doktor nie ma pewności co do samej choroby i jej rodzaju oto opis:
Badanie wykonano w czuwaniu u dziecka nieleczonego. Zapis zróżnicowany przestrzennie Czynność podstawowa obustronnie widoczna pod postacią fal alfa 11 Hz o ampl. do 60 uV symetryczny i synchroniczny w homologicznych okolicach, odpowiednia dla wieku. W okolicy czołowo-centralnej fale szybkie beta. HW, FS bez wpływu na zapis. RZ obecna. W okolicy skroniowej lewej wyładowania zespołu iglica fala wolnw do 150 uV
Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy zmiany zlokalizowane w skroni lewej

Mój synek miał też tiki tzn. mruganie, wywracanie oczkami i obracanie główki w bok, ruchy rączką jakby chciał poprawiać rękaw bluzy. Jest energicznym dzieckiem, czasem nadpobudliwy. Podczas spaceru zdarzyło się mu coś kilka razy coś takiego: jakby podcięło mu nogi w kolankach, ale nie stracił równowagi, bez upadku. Czasem rzuca się na podłogę wygląda to jak ślizg ciężko mi powiedzieć jednak czy nie wynika to z zabawy w danym momencie. Jest alergikiem. Częste infekcje katar, infekcje gardła, czasem ucha. Jego tata kiedy miał 7 lat również miał tiki z mruganiem, przewracaniem oczami i obracaniem głowy w bok, również miał EEg.

Kasia 2013-04-12, 11:55

Witaj. Dla pewności proponuje wykonać badanie Rezonansem magnetycznym o parametrach miń 1.5 Tesla. Wykaże ono oraz wskarze dokładną lokalizacje potencjalnych zmian. Tomograf tez nie zaszkodzi. Pozdrowionka !

Frodo 2013-04-25, 11:50