Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany wytwórcze, wypuklina i przewężenie kanału kręgowego kręgosłupa szyjnego

Zmiany wytwórcze, wypuklina i przewężenie kanału kręgowego kręgosłupa szyjnego

Mam pytanie w grudniu miałam złamanie odcinka szyjnego C3 po pobiciu , dwa lata temu odcinka C4.
11.o4 br zrobiono mi ponownie Tk i opisano

Zmiany wytwórcze na przedniej ścianie kanału kręgowego i na zewnętrznych krawędzich trzonów kręgowych w odcinku C5-7. Zmiany te powodują zniekształcenie i przewężenie kanału kręgowego. Na poziomie C5-6 widoczna jest centralna wypuklina krążka międzukręgowego do kanału wielkości 0,41 cm z uciskiem na worek oponowy. Krązki międzykręgowe L3-4 i C6-7 zbliżone do normy.
Nadmieniam,że ciągle jestem na lekach przeciwbólowych sa dni gorsze i lepsze. Czy konieczna będzie operacja?

hanna 2011-04-22, 12:04

Dobrze by było mieć jeszcze MR, aby sprawdzić czy występuje ucisk na korzenie nerwowe. Wynik Ct tego nie precyzuje, nie ma ucisku na rdzeń kręgowy. Jednak zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze mogą być przyczyną dolegliwości. Tak naprawdę wyniki dotychczasowych badań oraz nasilenie objawów powinien ocenić neurochirurg osobiście i ustalić czy operacja jest konieczna. nie wykluczone, że tak.

neuron 2011-04-23, 10:54