Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Zmiany w okolicach centralno-skroniowo-politycznych u dziecka

Zmiany w okolicach centralno-skroniowo-politycznych u dziecka

W dniu dzisiejszym odebrałam wynik EEG mojego synka 5 letniego.Jeśli to możliwe to chciałbym się dowiedzieć co wynika z takiego zapisu.

Zapis wykonano w czuwaniu, zmodyfikowany przez artefakty biologiczne. Czynność podstawowa w okol. ciemieniowo-potylicznych składa się z fal alfa 8Hz o ampl. do 70uV. Rz- słabo zaznaczona. Zapis o zmianach zlokalizowanych w okol. centralno-skroniowo-politycznych obustronnie, z przewagą strony prawej pod postacią poj. i grup fal ostrych, zesp. fala ostra-fala wolna , fal wolnych 4-6 Hz o ampl. do uV Hw i Fst-bez istotnego wpływu na zapis
Orzeczenie: zapis o zmianach zlokalizowanych w okol. centralno-skroniowo-politycznych z przewagą strony prawej

Edyta 2011-03-01, 16:30

Tak taki opis może wskazywać na padaczkę. Ważną informacją są także występujące objawy i czy synek przebył już napad padaczkowy. Z wynikiem najlepiej udać się do lekarza, który zlecił badanie.

neuron 2011-03-01, 17:09

Wizytę u lekarza mam dopiero w połowie w marca. A mój synek nie miał do tej pory napadu padaczkowego a neurolog zalecił to badanie ze względu na to, że Maciuś jak na swój wiek bardzo słabo mówi no i przepisał nootropil, nie wiem czy to ma coś wspólnego? No i nie zauważyłam żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na padaczkę.

Edyta 2011-03-02, 19:56

Padaczkę stwierdza się przede wszystkim na podstawie występujących napadów, EEG jest tylko badaniem pomocniczym, tzn. zły wynik nie zawsze świadczy o padaczce, a dobry nie zawsze ją wyklucza.

Monika 2011-03-07, 14:07