Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany w kręgosłupie szyjnym i ich wpływ na zawroty głowy i na szumy uszne

Zmiany w kręgosłupie szyjnym i ich wpływ na zawroty głowy i na szumy uszne

Mam 62 lata. Od 5 m-cy mam zawroty glowy oraz szumy w uszach - przeszywające głowę na wskroś - na wysokości uszu. Początkowo objawy te występowały kiedy stałam, lub chodziłam (bałam się sama wychodzić z domu). Od 3 tygodni występują kiedy leżę (zasypiam i budzę się z szumem w głowie) oraz kiedy zmieniam pozycję z leżącej na siedzącą lub stojącą. Byłam u laryngologa, który stwierdził, że objawy te nie są pochodzenia usznego i wykluczył uszkodzenie błędnika. Zrobiłam badanie MR. Mój wynik: *Badanie MR kręgosłupa w odcinku C1-Th5, wykonane sekwencjami FSE i GRE w obrazach T1- i T2- zależnych wykazuje na poziomach C3-5 i C6/7 uwypuklenia pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych, modelujące worek oponowy. Na poziomie C5/6 centralna wypuklina krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego. Rdzeń kręgowy w badanym odcinku bez zmian.* Czy te zawroty głowy i szumy mogą być wynikiem zmian w kręgosłupie szyjnym?

Danuta 2012-08-28, 13:10