Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany degeneracyjnes kręgosłupie piersiowym i lędźwiowym

Zmiany degeneracyjnes kręgosłupie piersiowym i lędźwiowym

Witam mam pytanie odnośnie badania ( Rezonansu Magnetycznego) jestem 4 miesiące po operacji usunięcia przepukliny. Bóle powróciły i zrobiłam badanie rezonansem magnetycznym które wykazało:
OPIS BADANIA
zmiany degeneracyjne w postaci dehydratacji krążków międzykręgowych Th12-L1, L3-4, L4-5, L5-S1 stan po operacji krążka L5-S1. obniżenie krążka na tym poziomie z towarzyszącymi cechami przebudowy zwyrodnieniowej szpiku. Niewielka przepuklina tylno-lewostronna krążka modeluje worek oponowy twardej.
niewielkie wypukliny tylne krążków Th12-L1, L3-4, oraz przepuklina tylno-lewostronna krążka L4-5 modelują worek oponowy twardej. Nie stwierdza się widocznych w badaniu cech ucisku korzeni nerwowych. Stożek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych.
jest to kolejne badanie rezonansem które
nie wykazało mi tego co badanie TC ( opis: Spina bifida w obrębie kości krzyżowej, wielopoziomowo ) oraz wypis ze szpitala po operacji ( w badaniu MRI przepuklina L5-S1, zdwojenie stożka rdzenia, niespojenie łuku L5 i rozszczep kości krzyżowej )
co oznacza opis rezonansu po operacji ? czy czeka mnie kolejna operacja ? oraz co oznacza pojęcie * z cechami przebudowy zwyrodnieniowej szpiku * proszę o pomoc.

Agnieszka 2013-09-11, 10:11