Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany bliznowate otaczające worek oponowy po operacji

Zmiany bliznowate otaczające worek oponowy po operacji

MR ledzwiowo-krzyzowy.L1L2 niewielka przepuklina typu protruzji,nieznacznie uciskajaca worek oponowy.Stan po operacji L4 l5..obnizenie wysokosci przestrzeni miedzytrzonowej z nawrotowa centralna przepuklina typu ekstruzji,uciskajaca worek oponowy,zwezajaca kanal kregowy w czesci centralnej w stopniu wzglednym.Ponadto na tym poziomie widoczne sa zmiany bliznowate,otaczajace worek oponowy i siegajace obu zachylkow bocznych.na L5S1centralno-dwuboczna przepuklina typu ekstruzji,podwiezadlowa,uciskajaca worek oponowy,zwezajaca kanal kregowy w czesci centralnej i dolne czesci obu kanalow korzeniowych z nieznacznym uciskiem na oba korzenie L5. Czy ktos moze mi powiedziec cos wiecej??

ania 2010-07-08, 14:37

Bardzo prosze o odpowiedz,poniewaz jestem 10 miesiecy,a nadal mam silne bole,problemy z siedzeniem,kapaniem sie,itp.,ataki rwy kulszowej,Pani neurolog kazala mi sie skonsultowac z neurochirurgiem ze wskazaniem do reoperacji.Co ja mam robic??planuje ciaze a tu taka niespodzianka. opis operacji Fenenestratio,excisio nuclei pulposi spatii L4/L5 ad sin.

ania 2010-07-08, 16:39

Wrzesien 2009 operacja L4/L5 ( fenenestratio,excisio nuclei pulposi spatii L4/l5 ad sin.) Bóle mam ciągle,silne ataki rwy kulszowej,bóle kregosłupa,,problemy z siedzeniem,jak odkurze to mam garba i potworny bol.Po operacji robilam MR,lekarz powiedzial,ze wszystko jest pięknie,wystarczy ćwiczyć.Właśnie wrociłam z sanatorium ,i dalej boli.Mam dosyć ,bylam po powrocie u neurologa i Pani doktor powiedziala ,konieczna konsultacja neurochirurgiczna,ze wskazaniem do reoperacji.Panie doktorze ja mam 33 lata i marze o ciazy a nie o operacji .Co mam robić?? Badanie MR po kontrascie poziome tzw.ostre ustawieni kości krzyżowej.przebyta choroba Scheuermanna w odcinku Th-L.L1-L2,L4-L5,L5-S1 o obnizonych wysokosciachi obniżonym sygnale,jak w przypadku zmian degeneracyjnych.Na poziomie L1-L2 widoczna jest niewielka centralna przepuklina typu protruzji nieznacznie uciskajaca worek oponowy.Stan po operacyjnym leczeniu L4-l5.Na poziomie operowanym obnizenie wysokosci przestrzeni miedzytrzonowej z nawrotowa centralna przepuklina typu ekstruzji uciskajaca worek oponowy,zwężajacą kanal kregowy w czesci centralnej i w zakresie obu zachylków bocznych w stopniu wzglednym.Ponadto na tym poziomie widoczne sa zmiany bliznowate,otaczajace worek oponowy i siegajace obu zachylkow bocznych,gdzie odcinkowo nie rożnicują sie od korzeni L5.Na poziomie L5-S1 centralno-dwuboczna przepuklina typu ekstruzji,podwiezadlowa,uciskajaca worek oponowy,zwezajacakanal kregowy w cześci centralnej i dolne części obu kanałów korzeniowych z nieznacznym uciskiem na oba korzenie L5.Objawy w niewielkim stopniu nasilonej spondylozy w odcinku lędz-krzyz,pod postacia niewielkich obszarow zwyrodnienia typu 2 trzonów oraz drobnych osteofitow na krawedziach trzonow.

Ania 2010-07-09, 13:42

Powinna Pani skonsultować się z neurochirurgiem. Proszę wziąć pod uwagę, że ciąża wiąże się również z obciążeniem dla kręgosłupa a skoro występują dolegliwości to narazie radzę rozwiązać ten problem. Jeśli nie jest zadowolona Pani z dotychczasowych metod leczenia najlepiej wybrać inny ośrodek i neurochirurga, a przynajmniej mieć 2 niezależne opinie o konieczności reoperacji.

neuron 2010-07-19, 10:36

Panie doktorze to nie chodzi o niezadowolenie,ja po prostu chcialabym wiedziec czy taki opis rezonansu jest wskazaniem do reoperacji,a z dnia na dzien jest gorzej,.Dziekuje za odpowiedz.

ania 2010-07-21, 10:37