Forum neurologiczne » Bóle głowy » Zmiana objawów migreny

Zmiana objawów migreny

Witam.
Kilka lat temu stwierdzono u mnie migrenę. Objawy były typowe dla migreny - tętniący ból po lewej stronie głowy połączony z bólem wokół lewego oka, zawroty głowy, mdłości, nadwrażliwość na światło i dźwięki, brak aury. Rezonans mózgu wykazał: *W obrębie istoty białej obu płatów ciemieniowych i w okolicy rogu tylnego komory bocznej lewej trzy ogniska o średnicy 4 mm o sygnale wzmożonym w obrazach T2 zależnych i FLAIR do różnicowania pomiędzy zmianami niedokrwiennymi a demielinizacyjnymi*. Po roku ponownie zostałam skierowana na rezonans, który nie wykazał dodatkowych zmian poza tymi już obecnymi. Mój lekarz stwierdził, że to nic takiego i nie należy się tym martwić.
Od 4-5 miesięcy zmienił się charakter bólu głowy. Ból pojawia się w potylicy i oprócz mdłości,zawrotów głowy, nadwrażliwości na dźwięki i światło, powoduje problemy z widzeniem (nieostre widzenie) oraz sztywność karku - mam problem z przygięciem głowy do klatki piersiowej. Napad zazwyczaj zaczyna się rano i trwa mniej więcej do godzin popołudniowych. Często takie napady występują kilka dni pod rząd.

Czy to możliwe, że przyczyną tego bólu jest migrena? Czy te objawy są niebezpieczne dla życia i zdrowia?

Anka 2013-05-05, 17:48