Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Zmiana o wyraźnych granicach, hiperintensywna, niewzmacniająca się po kontraście

Zmiana o wyraźnych granicach, hiperintensywna, niewzmacniająca się po kontraście

Witam!!!
Trafiłam do lekarza neurologa z bólami głowy, który wstępnie zdiagnozował migrenę i zlecił badanie rezonansem magnetycznym. W opisie badania nie stwierdzono jednoznacznie co wykryto....
w opisie widnieje, że jest to zmiana o wyraźnych granicach o wymiarach 19-20-17 mm, jest hiperintensywna i nie wzmacnia się po kontraście. Dostałam także skierowanie do poradni neurochirurgicznej. Prosze jeżeli ktos może mi powiedziec co to może byc za zmiana i jak można ją leczyc bylabym bardzo wdzieczna. Bardzo proszę o pomoc...

Alicja 2012-01-03, 20:58

Niestety nie przepisała Pani całego wyniku badania, zatem trudno intrepretować wynik. Na pewno w opisie wskazano na lokalizację zmiany.

neuron 2012-01-04, 20:52

W istocie bialej w lewej półkuli w okolicy skroniowej podkorowo widoczne ognisko hiperintensywne wielkości 10x6 mm, drugie drobne ognisko tej samej morfologii widoczne podkorowo w prawej okolicy czolowej.... Prosze jesli ktoś może i wie co to jest i jak to się leczy lub czy to jest grożne niech mi napisze. Byłabym choć trochę zoorientowana. wiadomo pójde do neurologa, ale kolejka jest min. 2 miesiące. Pozdrawiam i jednak czekam na fachową odpowiedż.

tonia 85 2012-01-04, 21:24

Jedna ze zmian może być zmianą naczyniopochodną druga zaś torbielą pajęczynówki. Można poczekać na wizytę u neurologa.

neuron 2012-01-04, 22:01