Forum neurologiczne » Bóle głowy » Zmiana bliznowata, podemielinizacyjna lub pozapalna w płacie czołowym

Zmiana bliznowata, podemielinizacyjna lub pozapalna w płacie czołowym

Badanie RM wykonano w obrazach T1i T2zależnych w plaszczyznach osiowych,czolowych i strzalkowych,przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego oraz sekwencji FLAIR.
W istocie bialej obu płatów czołowych widoczne są pojedyńcze ogniska hyperintensywne w sekwencji FLAIR średnicy 5 i 3 mm, nie ulegające wzmocnieniu pokontrastowym. Obraz RM może odpowiadać zmianie bliznowatejpodemielizacyjnej, pozapalnej lub poniedokrwiennej.Poza tym mózgowie bez zmian.

Proszę mi napisać czy jest coś niepokojącego w tym badaniu ?
Z góry dziękuję .

Zbyszek 2012-01-19, 13:06

Blizna jest zmianą trwałą, nie ma jako takiego jej leczenia. Trudno, bez wywiadu, powiedzieć jaka jest jej przyczyna. Może ona natomiast być przyczyną padaczki.

neuron 2012-01-21, 20:09

Może dodam .Badanie to zrobiłem ze względu na bóle głowy o różnym nasileniu,mające charakter migren.Mam 48 lat ,a poza tym nic mi nie dolega.

zbyszek 2012-01-21, 20:34

Dla pewności radzę wykonać jeszcze eeg, jeśli tak doradzi również neurolog. Dobrze byłoby się z nim skonsultować ze względu na bóle migrenowe.

neuron 2012-01-21, 20:41