Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Zespół pustego siodła i jama przegrody przezroczystej

Zespół pustego siodła i jama przegrody przezroczystej

Witajcie czy ktoś może napisać mi czy mam się czym martwić, na wizyte u lekarza musze poczekać kilka dni... dodam że miałam badanie bez kontrastu

*zmian ogniskowych w obrebie mózgowia nie stwierdza się. siodło tureckie wypełnione przez wpuklające się przestrzenie płynowe nadsiodłowe. struktur płatów przysadki nie uwidoczniono, szypła bez przemieszczeń. obraz może odpowiadać zespołwi *pustego siodła*. celem weryfikacji do rozważenia bad. MR. Wąska -4-5 mm jama przegrody przeźroczystej. układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. komora IV I struktury tylnojamowe prawidłowe. kości pokrywy i podstawy czaszki bez zmian*

albo źle rozumiem albo nie mialam badania przysadki skoro jest napisane ze *przysadki nie uwidoczniono* celem badania było wykluczenie/potwierdzenie gruczolaka przysadki ponieważ mam problem z prolaktyna i wtóny brak miesiączki. innych objawów nie mam, żadnych bóli głowy (czasami jak normalny czlowiek boli mnie jak jest kiepska pogoda ale ogólnie nie narzekam)

Almed 2013-04-24, 17:58