Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zespół korzeniowy L-S obustronny

Zespół korzeniowy L-S obustronny

Nie stwierdzono cech przepukliny krążka międzykręgowegoL3/L4.Kanał kręgowy prawidłowej szerokości na tym poziomie.Mała centralna przepuklina krążka międzykręgowego L4/L5.Mierne nasilone zmiany zwyrodnieniowowytwórcze-kanał kręgowy prawidłowej szerokości na tym poziomie.Zaawansowane zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowegoL6/S1(objaw próżniowy) z centralną przepuklinązstępującą w kanale kręgowym i modelującą worek oponowy.Zmiany zwyrodnieniowowytwórcze kręgów na tym poziomie ze względną stenozą kanału w zakresie obu otworów międzykręgowych.Jest to wynik badania TK.Drętwieją mi nogi.Mam trudności z oddawaniem moczu i prawa noga czasami robi się bezwładna.Ból kręgosłupa i nóg .Przy wstawaniu i chodzeniu wzmaga się.Lekarz przepisał mi NEFOPAM,CATAFLAM,SIRDALUD.Tabletki trochę łagodzą ból.Ja mam wrzody żołądka i lekarz kazał mi uważać z lekami.

Maciej 2012-02-29, 18:11

Należy zgłosić się do neurochirurga oraz wykonać MR odcinka L-S. Najpewniej doszło do ucisku na korzenie nerwowe. Można też zgłosic się na izbę przyjęć szpitala, gdzie znajduje sie oddział neurochirurgii, być może w ten sposób przyspieszona zostanie ewentualna diagnostyka czy leczenie, w tym operacyjne.

neuron 2012-03-01, 19:33