Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zespół bólowy z odcinka szyjnego kręgosłupa i choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego

Zespół bólowy z odcinka szyjnego kręgosłupa i choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego

12 lat temu urodziłam córki bliźniaczki. Od tamtej pory miewam bóle kręgosłupa lędźwiowego. Nie robiłam badań szczegółowych.
2 lata temu doktor zlecił mi badanie Rezonansu Magnetycznego kręgosłupa szyjnego i lędżwiowego.
Rozpoznano :

ODCINEK KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO

- centralną wypuklinę modelującą worek oponowy bez cech ucisku na korzenie nerwowe na poziomie C4/C5
- centralną wypuklinę modelującą nieco worek oponowy bez cech ucisku na korzenie nerwowe na poziomie C5/C6
- centralną wypuklinę modelującą worek oponowy bez cech ucisku na struktury nerwowe na poziomie C6/C7
- zmiany zwyrodnieniowo - wytwórcze w stawach unkowertebralnych
- rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych
- złącze czaszkowo - kręgosłupowe prawidłowe
- zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej

ODCINKA KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO

- uwidocznione zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowychTh11/Th12 i L4/L5 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T-2 zależnych ( odwodnienie krążków )
- dyskretne przednie sklinowacenie trzonu Th12
- nieznaczne szerokopodstawne uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego bez cech ucisku na korzenie nerwowe na poziomie L4/L5
- zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych
- stożek rdzenia bez zmian ogniskowych

Po tych badaniach lekarz zlecił mi rehabilitację.
Po jej zakończeniu, poszłam do pracy. W styczniu bieżącego roku pojawiła się rwa barkowa prawostronna. Dolegliwości bólowe promieniowały do ramienia prawego, czułam wówczas także drętwienia prawej kończyny górnej oraz miałam uczucie osłabienia jej siły. Poszłam na zwolnienie lekarskie. Podczas wizyty u lekarza stwierdził on u mnie osteopenię.
W kwietniu znalazłam się w szpitalu z wyżej wymienionych powodów.
Podejrzewano u mnie SM. W tej chwili idę znów na rehabilitację.

Mam 40 lat i martwię się swoim stanem zdrowia. Proszę o radę .

Ewa 2011-08-25, 23:10