Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zespół bólowy kręgosłupa i brak czucia w nodze

Zespół bólowy kręgosłupa i brak czucia w nodze

Od kilku lat mam dolegliwości kręgosłupa . Dwa miesiące temu .Ból lewej nogi uniemożliwił mi poruszanie się, przez dwa tygodnie nie dałam rady wstać z łóżka .lekarz zlecił rezonans magnetyczny i leki sterydowe .
Obecnie jest lepiej , ale cały czas boli i jest częściowy brak czucia w lewej nodze.
Morze mi ktoś powie co oznacza mój MR ( co mi jest ).




Uogólnione zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L-S o umiarkowanym nasileniu. Guzki Schmorla blaszek granicznych Th 11- L2.Najpewniej częściowa lumbalizacja S1. Od Th 11 do L3 rozluźnienie pierścieni włóknistych modelujących worek oponowy .Krążek L2- L3 zwężą dolne części kanałów korzeniowych. Na poziomach L3-L4 i L4 - L5 szerokopodstawne portruzje krążków mk uciskają worek oponowy i zwężają dolne części kanałów korzeniowych . Większe zwężenie pogłębione przez zmiany zwyrodnieniowe wyrostków stawowych dotyczy prawostronnych otworów mk. Na poziomie L5 - S1 centralna portruzja krążka mk powoduje lekki ucisk worka oponowego. W części dolnej zwężony prawy kanał korzeniowy. Hyoplastyczny krążek S1 - S2 nie tworzy patologicznych uwypukleń. Stożek końcowy oraz nici ogona końskiego zmian nie wykazują. Na wszystkich poziomach cech dehydratacji krążków mk. W trzonie kręgów L rozsiane obszary podwyższonego sygnału, wynikające z nakładanie się drobnych naczyniaków , zmian degeneracyjnych typu II oraz ognisk nierównomiernego stłuszczenia szpiku kostnego.

To może być rwa kulszowa czy tez dyskopatia lędźwiowa. Potrzebna jest rehabilitacja i leczenie a nie same środki przeciwbólowe. Na ból polecam rezonator biofotonowy, a na schorzenie - wizytę u dobrego lekarza a potem rehabilitację i zrobienie wszystkiego co w Pani mocy by wrócić do zdrowia. Pozdrawiam

Ela 2012-11-08, 17:06