Mam 59 lat. Od dawna cierpię na bardzo silne bóle głowy - migrenowe (z aurą i innymi atrakcjami) i napięciowe. Pół roku temu w czasie takiego ataku bólu głowy nastąpiło jego nagłe nasilenie i zdrętwienie lewej połowy głowy. Po pewnym czasie ból stopniowo osłabł, zdrętwienie zmalało, ale nie ustąpiło całkowicie - utrzymuje się do dziś ze zmiennym nasileniem (Głównie w okolicach oka i kącika ust. ) Wynik badania MRI:
w podkorowej istocie białej obu półkul mózgu, szczególnie po stronie lewej pojedyncze zmiany hiperintensywne w t2 i w tirm, hypointensywne w t1, ośr. do ok. 4mm - są to najpewniej zmiany demielinizacyjne - naczyniopochodne. układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Komora IV prawidłowa. Przestrzenie podpajęczynówkowe na sklepistościach płatów ciemieniowych oraz w obrębie móżdżku umiarkowanie poszerzone. Katy mostowo-móżdżkowe wolne. Po podaniu środka kontrastowego patologicznego wzmocnienia nie uwidoczniono.
Wiem już, że powstałe zmiany nie ustąpią - do zdrętwienia trzeba się przyzwyczaić. Ale co to dokładnie znaczy, jaka jest przyczyna zmian i jaki może być ciąg dalszy? czy to da się jakoś leczyć - zapobiegać dalszym zmianom?
Lucy 2017-10-17, 09:26