Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zdrętwienie krocza i problemy z oddawaniem moczu i wypróznianiem się po operacji kręgosłupa

Zdrętwienie krocza i problemy z oddawaniem moczu i wypróznianiem się po operacji kręgosłupa

Przed operacją drętwienie stóp, osłabienie przepływu sygnałów elektrycznych w kończynach dolnych, drętwienie kończyn dolnych, uczucie ogromnego drętwienia w kroczu biegnące od spojenia łonowego do prawego uda, od strony tylnej, kończyny dolne po okresie spoczynku tak słabły że istniała obawa że przestanę chodzić, kończyny w spoczynku wręcz drżały, źle sikałem miałem problemy z wypróżnianiem się, sikanie pionowe(po nogach), zrobiono mi rezonans, wykonano laminektomie l4 i l5 oraz dyscektomie l3/l4 i l4/l5, obecnie pozostało zdrętwienie stóp ustąpiło zdrętwienie kończyn dolnych, lecz pozostało zdrętwienie krocza (opisane powyżej) problemy z sikaniem i wypróżnianiem się. Rezonans po zabiegu wykazał szerokopodstawne przepukline krążka l3/l4 uciska worek oponowy, szerokopodstawne obustronne wypukliny krążków l4/l5 i l5/S1 uciskają worek oponowy, na poziomie l4/l5 uciśnięte oba nerwy l5 w zachyłkach bocznych, stożek rdzenia kręgowego prawidłowy. Wykonano również rezonans odcinka piersiowego : tarcza Th8-9 o obniżonej intensywności sygnałów i wysokości, jak w przypadku zaburzeń o typie dehydratacji, na poziomie Th8-9 centralna ekstruzja tarczy międzykręgowej uciska rdzeń kręgowy (zmniejszając jego szerokość o połowę i powodując lokalne podwyższenie sygnałów w sekwencjach SPIR i SPAIR tym poziomie, co przemawia za zmianami odczynowymi w wyniku ucisku), ucisku korzeni nerwów rdzeniowych nie stwierdza się , widoczne dyskopatie w odcinku szyjnym na kilku odcinakach, z obecnością zmian zwyrodnieniowych. Obecnie w krótkim czasie po podparciu przy spoczynku ramieniem, dłonią odczuwam drętwienie dłoni, palców. Czy moje problemy wynikają z braku operacji na Th8-9, czy powinienem przejść tą operację?, jak sobie radzić z moimi problemami?. Mam jeszcze ogromne skurcze z odczuciem iż punktem centralnym jest spojenie łonowe, skurcze podrzucające całym ciałem oraz bolesne skurcze prawej stopy biegnące od tyłu stopy (okolice poniżej kostki) przez całą długość stopy.Bardzo proszę o pomoc

Mirosław 2010-05-03, 20:07