Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Zbyt liczne theta z okolic czołowo-skroniowych i centralnych a ADHD

Zbyt liczne theta z okolic czołowo-skroniowych i centralnych a ADHD

Witam, podejrzewamy mojego synka (9lat) o ADHD. Zrobiłam mu EEG. CZy mogę prosić o interpretację w nawiazaniu do wstępnej diagnozy ADHD?
*CZynność podstawowa mało zróżnicowana przestrzennie, reaktywna na bodźce wzrokowe z falami alfa 8-10 c/s i amplitudzie do 40 mV. W połączeniach czołowo-skroniowych i centralnych zarejestrowano liczne fale theta 5-6 c/s i krótkie odcinki fal beta. W czasie Hv i Fs w prawej okolicy skroniowo-centralnej zarejestrowano fale theta 5-6 c/s o podwyższonej amplitudzie. Zmian napadowych nie zarejestrowano.
Zapis w odniesieniu do wieku dziecka zawiera zbyt liczne theta 5-6 c/s z okolic czołowo-skroniowych i centralnych*.
Bardzo dziękuję.

Sylwia 2011-06-16, 10:30

Za pomocą EEG nie można rozpoznać ADHD, duże znaczenie ma przede wszystkim wywiad chorobowy. A każdy wynik EEG musi być skorelowany z objawami występującymi u pacjenta. Nie można także leczyć samego nieprawidłowego zapisu EEG, u wielu osób wystepuje nieprawidłowy zapis, ale nie przejawia się on klinicznie. Radzę osobiście skonsultować się z neurologiem.

neuron 2011-06-17, 17:06