Wstrzasnienie mózgu

Dzień dobry w ieku 11 lat obecnie mam 28 doznalam urazu glowy podczas zabawy.
Pamietam tylko że siedzialam na huśtawce i sie bojalam niepamietam czy mocno czy nie pamietam tylko ze sie ocknelam na ziemi probowalam sie podnies ale zdolalam sie tylko przekrecic i odrazu zwymiotowalam. Ktos zaprowadzil mnie dodomu pamietam jak przez mgle ze ledwo szlam i krecilo mi sie w glowie mama wezwala pogotowie czekajac na pogotowie w domu znowy zwymiotowalam ( w karetce i pod szpitalem również) w szpitalu spedzilam 4 dni mialam robione tylko przeswietlenie klatki piersiowej. Przed wypisem podczas badania przez lekaza – lekaz kazal mi stanoc z wyprostowanymi wyciagnietymi przed siebie rekoma i sie schylic pamietam ze bolal mie kark i troszke krecilo mi sie w glowie ale niepowiedzialam otym lekarzowi. W wypisie mam napisane ze udoznalam urazu glowy i klatki piersiowej.
Ostatnio zaczelam odczuwac zawroty glowy podczas zmiany pozyci, atakze stojac na drabinie gdy chce zmienic firane niemoge podniesc glowy do gory bo zaczyna mi sie krecic w glowie.
Ostatnio tez zaczelam odczuwac coraz wiekszy lek przed wystapieniami przed ludzmi ktorych nieznam np podczas rozmowy o prace, zaczynam sie denerwowac czuje jak zaczyna bic mi szybcjej serce i zaczynam sie jakac. Takze gdy mam wziasc udzial w jakims spotkaniu zaczyna mnie bolec brzuch i czuje lęk
podczas jazdy winda tez mam dziwne uczucie przyspieszonej akcji serca.
Przed tym urazem niemialam takich problemow lubilam rozmawiac z ludzmi wystepowac w przedstawieniach szkolnych i tym podobne.
Te leki, obawy i niesmialosc zaczela sie pojawiac tak miejwieej rok po tym wypadku.

Czy te objawy mogą byc zwiazane z urazem glowy ktory doznalam podczas zabawy ?
Czy uraz glowy ktory doznalam to bylo wstrzasnienie mózgu ?

Beata 2016-05-03, 18:12