Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zawroty i ból głowy przy wypuklinie i odwodnieniu odcinka szyjnego kręgosłupa

Zawroty i ból głowy przy wypuklinie i odwodnieniu odcinka szyjnego kręgosłupa

Od roku mam zawroty i ból głowy. Po rezonansie głowy, który nie wykazał żadnych zmian skierowano mnie na rezonans kręgów szyjnych z opisem jak niżej.
,,Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w sekwencji FSE,FRFSE, MERGE, w obrazach T1, T2 zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Nieco odwodniona tarcza C3/C4. Na poziomie tym obecna jest umiarkowana szerokopodstawna, centralna wypuklina dokanałowa krążka, która powoduje ucisk na przedni zarys worka oponowego z niewielką przewagą w okolicy pośrodkowej.Częściowo redukuje ona przednią rezerwę płynową bez ucisku na rdzeń, obustronnie w podobnym stopniu spłyca zachyłki boczne. pozostałe krążki bez zmian. Rdzeń kręgowy w zakresie do Th4 bez zmian ogniskowych.
Proszę o opinie tego opisu, gdyż do wizyty do neurologa mam 2 miesiące.

Skokaz 2012-05-18, 23:07

W zasadzie taki opis MR nie wskazuje, że może to być przyczyna dolegliwości. Jeśli występuje ból w odcinku szyjnym kręgosłupa można udać się na rehabilitację. Można jeszcze skonsultować się z laryngologiem pod kątem tych zawrotów głowy.

neuron 2012-05-20, 08:52

Dziękuje za odpowiedz. Lekarz prowadzący(neurolog) podobnie mi sasugerował przy wcześniejszej wizycie, że jeśli badanie MR nie będzie wykazywać powaznych zmian to prawdopodobnie mogą to być dolegliwości laryngologiczne (błędnik).
Pozdrawiam.

Skokaz 2012-05-21, 17:11