Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zawroty głowy przy dyskopatii odcinka szyjnego kręgosłupa

Zawroty głowy przy dyskopatii odcinka szyjnego kręgosłupa

Pytanie dotyczy mojej mamy (51 lat). Pierwszy poważny atak miała w grudniu ubiegłego roku, mianowicie w pracy zaczęło kręcić jej się w głowie (kręci sie wszystko w koło, nie ona), wymioty, osłabienie, omdlenia - nie mogła sama wsiąść do samochodu, cały czas szumi jej w uchu. W domu cały czas spała, po kilku godzinach wstała i jakby wszystko wróciło do normy, po dwóch dniach podobna sytuacja ale juz nie takie ostre objawy. Lekarz rodzinny stwierdził że to nadwrażliwość żołądka, że po prostu coś zjadła. Jakis czas był spokój po czym w kwietniu taka sama sytuacja, przywieziona z pracy ,nie do życia (trwało to jeden dzień). Na początku czerwca schyliła sie po coś do szafki i coś strzeliło w plecach (miała wcześniej problemy z kręgosłupem). Po tym zajściu te *napady* nasiliły sie, występują częściej (przynajmniej ja to do tego przypisuje). Po dwóch tygodniach powtórzyła sie sytuacja z grudnia, dwa dni nie była w stanie nic zrobić. Tylko lezała, spała, wymioty, zawroty głowy, brak świadomości, omdlenie. Po tygodniu znowu ta sama sytuacja, więc ją spakowaliśmy i do szpitala. Tam zrobili badania krwi - wszystko ok, zrobili rentgen kręgów szyjnych i wyszło że ma dyskopatie, podali kroplówkę i wróciła do domu. Następnego dnia to samo. Lekarz rodzinny dał skierowanie do laryngologa i neurologa. Laryngolog wykluczył problemy z błędnikiem, zaś neurolog potwierdził dyskopatię, zalecił masaże, jakieś leki i pocieszył że z tym trzeba nauczyć się żyć. Przez 2 tyg. było ok, teraz ataki są prawie co dwa dni. Oszczędza się, nie dźwiga, wydawałoby się że po miesiącu brania leków powinno być lepiej a jest coraz gorzej. Do tego psychicznie tez już ją to męczy.Nie wiem co mamy dalej robić, pod jakim kątem jeszcze ją przebadać. Chciałabym tylko jakiejś wskazówki co jeszcze można by sprawdzić. Może oprócz tej dyskopatii coś jeszcze ją męczy.Dodam że bierze też leki na nadciśnienie.
Bardzo proszę o odpowiedź, o jakąś wskazówkę, sugestię.

Natalia 2010-07-30, 14:16

Trzeba wykonać badanie MRI odcinka szyjnego kręgosłupa żeby potwierdzić dyskopatię szyjną, Doppler tt. szyjnych. Po konsultacji z neurologiem warto też rozważyć wykonanie badania CT.

Tomoo 2010-08-01, 16:45