Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Zawężone pole widzenia po urazie

Zawężone pole widzenia po urazie

Witam,
chciałbym prosić o pomc, a dokładnie o polecenie lub kontakt do osoby która ma doświadczenie w badaniu pola widzenia (w odczytywaniu wyników) i potrafi dokładnie wytłumaczyć co oznacza każdy wskaźnik, który w tym badaniu występuje, może to być osoba, klinika najlepiej w Trójmieście, ale również w innym miejscu w Polsce.

Bliska mi osoba jest po wypadku - została potrącona przez samochód (2 lata temu) w efekcie obrażeń neurologicznych (krwiaki mózgu) zostało zawężone pole widzenie w znacznym stopniu oraz wystąpiło zniekształcenie obrazu. Do tej pory lekarze u których byliśmy nie potrafią dokładnie wyjaśnić wyników badania i jaka może być przyczyna zmian w tym konkretnym przypadku. Może jest specjalny dział okulistyki-neurologicznej czy neurologii-okulistycznej, który się tym zajmuje ?

Osoba poszkodowana jest dość wrażliwa na tym punkcie, a niekompetencja części specjalistów znacznie pogarsza jej stan psychiczny. Do tej pory nie mamy pewności czy pole widzenia może dalej się zawężać (badanie pogarsza się trochę ale jest tam tyle wskaźników, że nie wiemy czy jest dobrze zrobione czy nie i do tej pory nikt nie potrafi nam pomóc (wytłumaczyć).Z góry dziękuję, proszę pomoc i pozdrawiam

Maksymilian 2012-01-17, 20:54

Chodzi o neurookulistykę, dział okulistyki.
Najlepiej telefonicznie kontaktować się, ustalić ewentualne przyjęcie.
http://www.spkso.waw.pl/p04.html
http://szukaj.sluzbazdrowia.pl/Klinika-okulistyki/Warszawa/Ul-lindleya-4/j32523.html

neuron 2012-01-18, 18:04