Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Zatkane uszy po ropnej infekcji zatok

Zatkane uszy po ropnej infekcji zatok

Mam 58 lat. Po ropnej infekcji zatok leczonych Klarminem i Faniposem *zapchały* mi sie uszy, zaczęłam tracić słuch najpierw w jednym a później i drugim uchu. Czy moje dolegliwości związane są z wynikiem Rezonansu:
Szersze rowki korowe mózgowia- zanik korowy. W obu półkulach mózgu w istocie białej koło i nadkomorowej oraz podkorowo widoczne są liczne , różnej wielkości patologiczne ogniska o wysokim sygnale w obrazach T2 , Flair- zależnych , o wymiarach do około 8 mm, nie wzmacniają się podkontrastowo. Ciało modzelowate odpowiedniej grubości bez ognisk o odmiennym sygnale. Charakter ognisk prawdopodobnie naczyniopochodny. Tylna jama w normie. Bez ognisk patologicznego wzmocnienia w obrazach po kontraście . nie ma cech guza kąta mostowo- móżdżkowego. bez cech zaburzeń swobodnej dyfuzji w mózgowiu. Układ komorowy nieprzemieszczony, komory boczne nieposzerzone , symetryczne. Zgrubienia śluzówkowe w zatoce szczękowej prawej (przyścienne, polipowate)

Halina 2013-05-07, 23:16