Forum neurologiczne » Bóle głowy » Zapis EEG zawiera liczne artefakty techniczne i biologiczne

Zapis EEG zawiera liczne artefakty techniczne i biologiczne

Uprzejmie prosze o interpretacje wyniku eeg bo nie wiem co oznacza .dostałam betaserc 24 mg na 3 miesiące i odrazu jest lepiej .

tk wyszła dobrze

eeg opis badania zapis zawiera liczne artefakty techniczne i biologiczne.na odcinkach czytelnych z odprowadzen ciemieniowo potylicznych rejestrowano nieregularną czynność alfa 9,5 hzampl33 u v oraz z przedniej okolicy mózgu czynność beta 25,3 hz

rz zachowana


na tle tej czynności w odprowadzeniach z okolic skroniowo potylicznej obustronnie z przewagą stron rejestrowano serie fal theta 5,2-6 hz ampl 42u v zmiany kilkakrotnie przechodziły na półkule obustronnie i okolice potyliczną


fs nieco aktywuje zmiany

hv wyrażnie aktywuje zmiany

bardzo proszę o bardziej prostą interpretację ,mam jedynie zawroty głowy i czasem drętwienie kończyn dolnych na co biorę dih dorażnie bardzo dziękuje za odpowiedz bo wizytę u neurologa mam dopiero w kwietniu,

OLA 2011-12-10, 21:06

Objawy kliniczne mają większe znaczenie, a także wywiad chorobowy (przebyte urazy, infekcje). W wątpliwych przypadkach wykonuje się badania obrazowe głowy. W Pani przypadku nie sa to zmiany typowe dla padaczki. Trudno na podstawie tylko eeg mowic o rozpoznaniu. Bardzo dobrze, że wyznaczona jest wizyta u neurologa.

neuron 2011-12-18, 15:46