Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Zapis EEG nieprawidłowy ze zmianami napadowymi w okolicach czołowo-skroniowych

Zapis EEG nieprawidłowy ze zmianami napadowymi w okolicach czołowo-skroniowych

Co to znaczy dla pacjenta :zapis nieprawidłowy ze zmianami napadowymi w okolicach czołowo-skroniowych wyraźnie nasilających się po aktywacji HV (serie fal ostrych powtarzaja się częściej/20x/ trwaja dłużej i o wyższej amplitudzie. W okolicach czołowo-skroniowych w seriach średnionapięciowe fale ostre /8x/.)














Maria 2012-03-20, 18:27

Bez wywiadu trudno ocenić, ale najpewniej zapis wskazuje na padaczkę.

neuron 2012-03-22, 22:07

Witam, z uwagi na problemy z pamięcią, kłopoty ze wzrokiem (okulistycznie wszystko w porządku) i kłopoty z koncentracją lekarz zlecił mi badanie EEG. Wynik:
czynność podst. zróżnicowana przestrzennie, w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z rytmu alfa 9,5-10,5 Hz o ampl. do 20 uV oraz niskonapięciowa składnika beta. R.z. obecna. Rejestrowano fragmenty zapisu o obrazie senności. Na tym tle w okolicach czołowo-skroniowych, z wyraźna przewagą po stronie lewej rejestruje się liczne, pojedyncze i w grupach fale 2,5-4,5 Hz o ampl. do 45 uV, Hw i Fs nie aktywują zmian. Ogólny opis: Zapis nieprawidłowy. Zmiany w okolicach czołowo-skroniowych, z przewagą po stronie lewej pod postacią licznych fal wolnych, na tle obrazu wahania poziomu czuwania. W czuwaniu czynność podstawowa prawidłowa.
Nie miałam problemów z bóle głowy, wszystko ok. W 2008 roku wstrząs mózgu. Kilku-kilkunasto minutowy stan nieprzytomności, potem chwilowe zaburzenia - powtarzanie w kółko tego samego. Od tamtej pory brak diagnostyki. Problemy z doborem słów i z koncentracją. Zaburzona pamięć ogólna i wzrokowa. Jestem wzrokowcem a zapominam już widziane obrazy. Ostatnio ruchome pryzmaty przed oczami. O czym to może świadczyć? Czy ten wynik EEG może być związany z urazem mózgu? Z góry dziękuję za pomoc.

Izi 2013-08-05, 11:01