Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zapalenie kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym

Zapalenie kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym

Witam.Mam 21lat i Od dłuższego czasu tj.jakieś 3miesiące, odczuwam ostry ból w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, ból jest nieustanny,boli cały czas,przestaje na parę godz po zażyciu ketonalu forte i znowu powraca.Robiłem rtg kręgosłupa na tym odcinku ale wyniki są w normie i wszystko jest prawidłowo. Będę robił za tydz rezonans magnetyczny by dowiedzieć się czegoś więcej.Lekarz rodzinny przepisał mi leki rozkurczowe które brałem jakieś 2tyg twierdząc że jest to za pewne nadwyrężenie spowodowane pracą,ale efektów nie było,poszłem więc znowu do lekarza bo poprawy nie było i dostałem leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.Ból znikał ale częściowo i ulgi było nie wiele,zażywałem je jakieś też 2 tyg i efektów także żadnych niestety. Mija już 2 miesiąc a mnie to nadal boli zdaję sobie sprawę z tego że może być to przepuklina,bądź rwa kulszowa ale czy może być to zapalenie np.jakiegoś nerwu i dlatego tak boli i to dłuższy czas??

Antek 2012-05-18, 11:30

Stan zapalny jest wtórny do ucisku np. na korzenie nerwowe, stąd sztywność mięśni. Należy wykonać MR i dopiero wówczas rozważyć ewentualną rehabilitację.

neuron 2012-05-18, 18:54

Dziękuję za odpowiedz a czy możliwe jest że jest to właśnie stan zapalny? jeżeli mój ból trwa już przeszło 2 miesiąc? I czy tylko wtedy wskazana jest wyłącznie rehabilitacja czy wystarczą leki przeciwzapalne by pozbyć się zapalenia?

Proszę o odpowiedz do mojego powyższego pytania z góry dziękuję i czekam ..

Antek 2012-05-18, 20:27