Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zaostrzenie na przednich krawędziach powierzchni stawowych odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Zaostrzenie na przednich krawędziach powierzchni stawowych odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Witam,
Proszę o interpretację wyników MR i opinię odnośnie leczenia:
-krążek m-k L4/5 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obniżenia sygnału.
-zaostrzenie na przednich krawędziach powierzchni stawowych odcinka L-S kręgosłupa,
- drobna centralna wypuklina krążka L3/4 z dyskretną modelacją worka oponowego,
-centralna, lateralizująca na prawo przepuklina krążka L4/5 z modelacją worka oponowego i przewężeniem otworów m-k,
- niewielka centralna wypuklina krążka m-k L5/S1 z drobną modelacją worka oponowego.
Mam 32 lata. Wskazaniem do wykonania badania był przewlekły zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowego promieniujący do bioder i lewej nogi. W ostatnim czasie przeszłam zapalenia korzeni nerwowych, które było dużo silniejsze od wcześniejszych. Przez dwa tygodnie nie byłam w stanie chodzić i bólu nie uśmierzały nawet najsilniejsze środki przeciwbólowe. Teraz ból znowu dokucza mi głównie w pozycji siedzącej (niestety pracuję za biurkiem) i dodatkowo pojawiło się mrowienie w lewej stopie oraz uczusie drętwienia palców podczas chodzenia.
Z góry dziękuje za odpowiedż.

Katarzyna 2011-01-15, 23:18