Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zaostrzenia krawędzi trzonów, profuzja krążka i stenoza otworów międzykręgowych lędźwiowych

Zaostrzenia krawędzi trzonów, profuzja krążka i stenoza otworów międzykręgowych lędźwiowych

Badanie MR metodą FSE w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej bez podania środka kontrastowego wykazuje niewielkie boczne lewostronne skrzywienie oraz zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń krawędzi przednich trzonów kręgowych i obniżonego w obrazach T2- zależnych sygnałów z krążka międzykręgowego na poziomie L4-L% cechy dehydratacji.
Na poziomie L 4-L 5 centralno-dwuboczna profuzja krążka do światła kanału kręgowego i obu otworów międzykręgowych z uciskiem przedniego zarysu worka oponowego, stenozą obu otworów międzykręgowych i minimalnym uciskiem korzeni nerwowych w kanale kręgowym. Objawów wypadnięcia jądra miażdżystego na żadnym z poziomów nie stwierdza się. Sygnał ze stożka rdzenia i włókien ogona końskiego prawidłowy. Uwagę zwraca wąski kanał kręgowy w odcinku lędźwiowym- wym. AP 8- 10 mm.

Daria 2011-04-07, 19:20

Wynik osobiście powinien skonsultować jeszcze neurolog lub neurochirurg i skorelować go z występującymi objawami. Na pewno zostanie zaproponowana rehabilitacja.

neuron 2011-04-09, 22:42