Forum neurologiczne » Bóle głowy » Zaniki świadomości i mocne bóle głow przy zanikach korowych nadnamiotowych

Zaniki świadomości i mocne bóle głow przy zanikach korowych nadnamiotowych

Witam. Lekarz skierował mnie na badania i martwie sie o moje wyniki. Ogólnie moja choroba jest związana z epilepsją, objawy to chwilowy brak świadomości i bardzo mocny ból głowy.
Opis badania jest następujący:
W płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej zmian patologicznych w obrębie mózgowia nie wykazuje. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie podpajęczynówkowe nad i podnamiotowo poszerzone, zwłaszcza na sklepistościach płatów czołowych i ciemieniowych. Torbiel szyszynki długości ok.10mm, wysokości do 6mm i szerokości ok.7mm.
Badanie MR angio głowy objawów wady naczyniowej i niedrożności w obrębie tętnic koła Willisa nie wykazuje. Wariant rozwojowy w postaci aplazji odc. A1 prawej t. przedniej mózgu z krążeniem w jej dalszych odcinkach przez tętnicę łączącą przednią.

Wnioski; Zaniki korowe nadnamiotowe

Prosze o odpowiedz ponieważ bardzo się boję.
pozdrawiam

Beata 2012-04-24, 11:56

Jeśli zaniki korowe są proporcjonalne do wieku, brak niepokojących objawów to nie ma powodu do zmartwień. W razie wątpliwości najlepiej zgłosić się do neurologa.

neuron 2012-04-25, 20:51