Forum neurologiczne » Nerwobóle » Zanik kory mózgowej a bóle prawej strony twarzy

Zanik kory mózgowej a bóle prawej strony twarzy

Witam!
Mam ukończone 65 lat. Od bardzo dawna boli mnie prawa strona twarzy. Ból jest tak silny , że nie mogę jeść. Zrobiłem badanie MR z kontrastem. Poniżej opis badania:
Przymóżdżkowo od strony lewej i w rejonie lewego kąta mostowo-móżdżkowego częściowo również powyżej w rejonie wcięcia namiotu móżdżku i zbiornika okołokomorowego widoczna ograniczona najprawdopodobniej przez zlepy pajęczynówki przestrzeń płynowa - torbiel pajęczynówkowa. W jej obrębie widoczny przebiegający lewy nerw trójdzielny. Ponadto i podkorowej istocie białej obu półkul mózgu stwierdza sie nieliczne drobne 2-4 mm ogniska o hyperintensywnym sygnale w obrazach T2 zależnych i FLAIR, niewidoczne w obrazach T1 zależnych i nieulegające wzmocnieniu kontrastowemu, odpowiadające najprawdopodobniej przewlekłym zmianom niedotleniowo-niedokrwiennym( tzw. niespecyficznej naczyniowo pochodnej demielinizacji) innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia i ognisk patologicznego wzmocnienia nie stwierdza się. Sygnał istoty szarej i białej oraz morfologia kory mózgowej prawidłowa. Ciało mozelowate prawidłowej szerokości jednorodne. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony symetryczny bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora czwarta prawidłowa.
Proszę o pomoc. Jakie jest dalsze leczenie ( chirurgiczne czy farmakologiczne). Czy mogą być powikłania w wyniku trwania tej choroby.

Franciszek 2012-03-23, 23:37

Leczenie farmakologiczne. Dobrze, aby wynik badania ocenił jeszcze osobiście neurolog. Opisano zmiany po stronie lewej, ból występuje po prawej stronie.

neuron 2012-03-27, 22:09