Forum neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Zamyślenie, nerwowość, problemy z wykonywaniem codziennych czynności przy wodogłowiu

Zamyślenie, nerwowość, problemy z wykonywaniem codziennych czynności przy wodogłowiu

Witam serdecznie.
Mój 19 letni syn choruje na wodogłowie (nieczynne)...jego zachowanie budzi u mnie obawy :jest bardzo zamyślony ,nerwowy ,wykonywanie prostych czynnosci sprawia mu trudność,w znacznym stopniu różni się od swoich ruwieśników .Chciałby pójśc do pracy ,tylko ,że jest bardzo powolny i sobie nie poradzi( podejmował już kilka prób)mam pytanie czy większość osób z tą chorobą mają podobne problemy ?Jak mogę mu pomóc.w końcu mnie kiedyś zabraknie ,z czego bedzie żył .














Beata 2011-08-13, 13:22

Wszystko zależy od nasilenia wodogłowia. Pewne zmiany w zachowaniu mogą występować. Syn powinien okresowo poddawać się kontrolnym badaniom. Radzę skonsultować się z neurologiem, ewentualnie z psychiatrą/psychologiem. Można rozważyć przyznanie renty, ale o takiej możliwości decyduje lekarz po osobistym badaniu.

neuron 2011-08-15, 00:28