Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zamiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego i piersiowego

Zamiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego i piersiowego

Badanie MR kręgosłupa szyjnego
Kobieta lat 33
Prosze o informacje co mam robić dalej, gdzie sie skierować, czym łagodzić dolegliwości bólowe
z góry dziekuję za odpowiedź
zniesiona lordoza szyjna.
NIewielkie,asymetryczne (w części tylnej ) obniżenie wysokości kr. m-k C5-C6 i C6-C7
Cechy częśćiowej dehydratacji kr. m-k kręgosłupa szyjnego
zaostrzenia i zwyrodnienia na przednich krawędziach trzonów kręgów C4-C7 oraz tylnych krawędziach trzonów kręgów C3 i C4.
C3-C4 - niewielka portuzja kr. m-k w stronę lewego otworu miedzykręgowego z widocznym nieznacznym ograniczeniem na jego swiatło. worek oponowy z cechami kompresji. Bez ucisku struktur nerwowych w pozycji badabnia. dodatkowo na tym poziomie widoczne zasotrzenia zwyrodnieniowe na tylnych krawędziach trzonów kręgów (od strony lewej).
C4-C5, C5-C6 i C6-C7 - niewielkie tylne , pośrodkowe wypukliny kr. m-k powodujące modelowanie ww. podłużnych tylnych i workaoponowego. rezerwa płynowa kanału kręgowego na tych poziomach zachowana. srtruktury nerwowe bez cech kompresji.
Rdzeń kregowy w odcinku szyjnym kręgosłupa o prawidłowej intensywnosci sygnału, bez zmian ogniskowych.

Kregosłup piersiowy:
Niewielkiego stopnia prawoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego.
Kyfoza piersiowa zachowana. nierównosci płytek granicznych części środkowej i dolnej kręgozłupa piersiowego - guzki Schmorla.
niewielkie obnizenie i cechy częściowej dehydratacji kr. m-k kręgosłupapiersiowego, gł. w jego części środkowej.
zaostrzenia zwyrodnieniowe na przednich krawędziach trzonow kregów piersiowych.
Hh-2-Th3 - pośrodkowa przepuklina kr. m-k z widocznym niewielkim ograniczeniem przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego i kompresją worka oponowego; bez cehc ucisku struktur nerwowych.
Przerost wyrostków stawowych w st. m-k po stronie lewej, gł. Th8-Th9, w mniejszym stopniu Th7-Th8 i Th9-Th10. Zmiany ograniczają światło kanału kręgowego powodujac modelowanie workaoponowego is trruktur nerwowych.
Poza tym, kanał kręgowy perawidowego kształtu i szerokosci światła.
Worek oponowy nieprzemieszczony, bez cech kompresji.
Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa kanału kręgowego zachowana.
Rdzeń kęgowy w odcinku piersioym kręgosłupa o prawidłowej intensywności sygnału, bez zmian ogniskowych

Agnieszka 2012-10-24, 15:05

Czy odczuwa pani bóle w odcinku piersiowym kregosupa . Jak pani z tynm bólem walczy.Czy przechodzila pani jakas rehabilitacje .Ja mam podobny opis kregosupa piersiowego do pani. żadna rehabilitacja mi nie pomaga ani leki .Masakra.

Darek 2012-11-03, 10:38