Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zalecenia przy wielopoziomowych zmianach zwyrodnieniowo-dyskopatycznych kręgosłupa

Zalecenia przy wielopoziomowych zmianach zwyrodnieniowo-dyskopatycznych kręgosłupa

Od lat boli mnie kręgosłup. Zrobiłam MR. Proszę o wyjaśnienie wyniku i zalecenia jakie czynności i w jakiej pozycji mogę wykonywać, aby nie pogarszać swego stanu. Mam 62 lata. Mój wynik: Badanie MR kręgosłupa w odcinku Th11-S5,wykonane sekwencjami FSE w obrazach T1- i T2 zależnych wykazuje wielopoziomowe zmiany dehydratacyjne krążków międzykręgowych Na poziomie L3/4 uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego, modelujące worek oponowy.Na poziomie L4/5 centralna wypuklina krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego.Na poziomie L5/S1 degeneracyjne obnizenie wys.krążka międzykręgowego oraz *płaska* wypuklina krążka przylegająca do worka oponowego i korzeni obu nerwów rdzeniowych L5. Zwyrodnieniowe zaostrzenia krawędzi trzonów kręgów oraz zmiany przerostowe wyrostków stawowych kręgów. Rdzeń kręgowy w badanym odcinku oraz włókna ogona końskiego bez zmian.

Danuta 2012-08-27, 21:26