Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Zaburzenia zachowania, apatia, chwiejność emocjonalna

Zaburzenia zachowania, apatia, chwiejność emocjonalna

Witam,

od roku leczę się na zaburzenia depresyjno-lękowe. Problemem jest brak jakiejkolwiek reakcji na leki. Jestem bardzo apatyczna, brak mi chęci do życia, jestem chwiejna emocjonalnie z przewagą nastrojów depresyjnych. Mam napady lęku, który zazwyczaj nie ma żadnego podłoża. Ukończyłam dwa kierunki studiów, z których mam wrażenie, że nie pamiętam nic. Mam problemy z pamięcią krótkotrwałą. Nie interesuje mnie moja przyszłość, nie mam żadnych ambicji, planów, marzeń. Czuję się jakby ktoś mi to wszystko zabrał.

Unikam kontaktów społecznych - z osoby towarzyskiej stałam się zamknięta w sobie, odzywam się coraz mniej. Brak mi jakichkolwiek uczuć społecznych. Mam problemy z koncentracją i uczeniem się przez co musiałam przerwać studia. Charakterystyczne jest uczucie pustki w głowie i brak odczuwania emocji. Brak mi inicjatywy do podjęcia działań i spontaniczności. Większość czasu spędzam przed telewizorem, bo do niczego więcej nie mogę się zmobilizować.

Czy może mieć to jakieś podłoże neurologiczne?

Lena 2014-07-10, 12:01