Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Zaburzenia z cechami napadowości w półkuli prawej

Zaburzenia z cechami napadowości w półkuli prawej

Witam serdecznie, proszę o odczytanie mojego zapisu eeg. Mam 35, a badanie zostało wykonane po wizycie neurologicznej.Uległam wypadkowi po, którym doświadczyłam urazu głowy i obecnie mam napadowe bóle w okolicach czołowych. Nigdy wcześniej nie miałam jakichkolwiek problemów bólowych. Bardzo dziękuję za pomoc.

Opis badania: Czynność podstawową stanowi rytm alfa o dominującej częstotliwości fal 9,0- 10,0 c/sek i amplitudzie do 45 uV z domieszką czynności beta w odprowadzeniach przednich oraz pojedynczych lub zgrupowanych w krótkie serie fal wolnych 4,0-5,0 c/sek głównie w okolicach skroniowych z przewagą w półkuli prawej.
Na tym tle pojawiają się w okolicach skroniowych krótkie serie iglic tworzących zespoły z falą ostrą i niekiedy wolną 4,0-5,0 c/sek z przewagą półkuli prawej oraz tendencją do uogólniania zmian o amplitudzie do 110 uV i czasie trwania wyładowań do 7-8 sek.

HV- bez większego wpływu na morfologię zapisu
RZ- zaznaczona, ale szybko zanikająca i nie hamuje do końca czynności napadowej
FS-rytmy wodzenia harmoniczne i subharmoniczne nie zawsze zgodne z częstotliwością bodżca świetlnego- nieprawidłowa reaktywność mózgu z wyzwalaniem reakcji świetlonapadowych.

Orzeczenie:
Na tle mało reaktywnej ,zbliżonej do normy organizacji w zakresie czynności podstawowej zmienionej w niewielkim stopniu głównie w półkuli prawej zaznaczone zaburzenia z cechami napadowości w tych okolicach z tendencją do uogólniania zmian.

Anna 2013-09-02, 14:40