Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Zaburzenia widzenia po urazie głowy

Zaburzenia widzenia po urazie głowy

Jakieś 3 tygodnie temu mocno uderzyłam się w głowę, w okolice skroni, wsiadając do samochodu. Bolało mnie dość mocno przez kilka dni, miałam mdłości, ale to nie było nic poważniejszego. Ból jednak nie mijał, więc dla pewności poszłam do lekarza internisty, który przepadał mnie na wstrząśnienie mózgu. Wysłał do domu. Po 3 tygodniach ból nie mijał, a do tego doszło lekkie drętwienie lewej ręki. Znowu udałam się do internisty, też powiedziała że nie ma powodów do zmartwień ale na wszelki wielki dała mi skierowanie do neurologa. Po wyjściu od lekarza poszłam do sklepu, w którym zauważyłam, że nie widzę całego tekstu (np. w przypadky ceny 224.89, widziałam tylko pierwsze dwie 2) tak jakby na oku była jakaś plamka która lekki falowała. Wydawało mi się, że przeszło mi, ale już w drodze do domu obraz falowania powiększył się, aż w końcu przysłonił pół prawego oka. Po kilku minutach przeszło, ale bardzo się boje, czy to może być coś poważnego?

Ania 2010-06-04, 15:58

Najlepiej udać się również do okulisty, aby wykluczyć przyczyny okulistyczne, tj. jaskrę z zamkniętym kątem przesączania, która objawia się nudnościami i zawrotami głowy oraz ubytkiem w polu wiedzenia. W dalszej kolejności należy skonsutlować się z neurologiem. Uraz mógł nasilić chorobę okulistyczną.

neuron 2010-06-04, 16:50

Mam 19 lat, jaskra jest możliwa w tym wieku?

Ania 2010-06-04, 17:13

Jaskra może być efektem urazu, a nie tylko wieku.
Sama jaskra polega na uszkodzeniu nerwu wzrokowego, a to jest możliwe w urazie głowy

Paramedic 2011-07-26, 14:51

Ania,jak się potoczyła sprawa?czy gorzej widzisz na prawe czy na lewe oko i w którą skroń się uderzyłaś?

ROBERT 2012-05-22, 22:11