Forum neurologiczne » Bóle głowy » Zaburzenia widzenia, drętwienie języka i bóle głowy

Zaburzenia widzenia, drętwienie języka i bóle głowy

Od pewnego czasu mam silne bóle głowy, przy których często występują zaburzenia widzenia. Oprócz tego drętwieje mi język. Czy objawy te są ze sobą związane w jakiś sposób? Jak można im zaradzić?














Welka177 2011-08-29, 09:55

Drętwienie kończyn, zaburzenia widzenia w postaci mroczków lub plam, ból głowy, nudności, światłowstręt czy fonofobia to główne objawy bóli migrenowych. Rada jest na to tylko jedna - lekarz. I to im wcześniej tym lepiej, moja siostra zawsze *bała się* lekarzy i ze swoją migreną też nie chciała się do żadnego wybrać. Skończyło się na tym, ze nabawiła się przewlekłej migreny i napad bólu trwał niezmiennie 9h. Lekarz powiedział, że to właśnie przez nieleczoną migrenę. Teraz dostała sumamigren, który przyjmuje już prawie miesiąc. I nigdy się już tak długi atak bólu nie pojawił

WROCLAWIANKA 2011-08-30, 10:32

Powyższe objawy mogą być wynikiem przyczyn naczyniowych, ale także migreny. Dlatego bez wizyty u lekarza się nie obędzie, na początek radzę udać się do lekarza POZ.

neuron 2011-08-31, 00:44