Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Zaburzenia odczuwania emocji a uszkodzenie płata czołowego

Zaburzenia odczuwania emocji a uszkodzenie płata czołowego

Mam bardzo poważny problem, mianowicie od kilku lat w ogóle nie odczuwam emocji. Czuję jedynie wewnętrzną pustkę, nic nie jest w stanie mnie zdenerwować ani ucieszyć. Czy przyczyną tego może być jakiś uraz mózgu? W gimnazjum miałem dużo stresów i to pojawiło się od tego czasu. Podobno może to być wina płata czołowego, jak to sprawdzić i czy jest to nieodwracalne?














Tak 2011-04-07, 21:37

To mogą być objawy depresji, zaburzenia osobowości. Najlepiej skonsultować się z psychiatrą. Nie opisał Pan, aby występowały odchylenia neurologiczne, zatem wizyta u neurologa w pierwszej kolejności nie jest niezbędna.

neuron 2011-04-08, 22:15

Witaj, mam pewien podobny problem, może skontaktujesz się ze mną i porozmawiamy o tym? Znam przypadek,w którym doszło do uszkodzenia mózgu, które doprowadziło do zupełnego zaniku uczuć i emocji.
Jeśli chcesz porozmawiać proszę o kontakt
Pozdrawiam

Jakub 2012-02-06, 11:17

Witajcie, Jakub piszesz, że znasz przypadek, w którym doszło do uszkodzenia mózgu i całkowitego zaniku uczuć i emocji. Mógłbyś napisać coś więcej? Miałem pewien uraz 3 miesiące temu i od tego czasu nic nie czuję, ani uczuć ani emocji. Proszę o kontakt bo potrzebuję z kimś porozmawiać kto przechodził to samo lub zna podobne przypadki. Lekarze w moim przypadku rozkładają ręce i nie wiem co zrobić z takimi *dolegliwościami*. Pozdrawiam, Paweł

Paul 2012-02-20, 11:55

Czy ktoś tu jeszcze zagląda?? Bardzo chciałbym porównać swoje doświadczenia z podobnymi innej osoby. Odezwijcie się ww. autorzy

t_jagodzinski 2012-03-13, 17:52

Tez nie odczuwam uczuc, a jak juz to głownie te zle.

bialy 2012-07-17, 11:22

Ja nie odczuwam żadnych emocji od lipca.Chcę porównać swoje doświadczenia z podobnymi innej osoby.Odezwijcie się autorzy.

Gościówa 2012-12-28, 19:56